Resultatliste 2011

Resultatliste 125 km.

Nr:Startnr.:Navn:By:Hold:Kørselstid:
1115Anders PostHaderslevHS610003:29:00
2117Niels GotthardsenHaderslevHS610003:29:00
3127Valdur ØunKrusårGråsten Cykleklub03:29:00
4129Søren VogensenChristiansfeldtCCM03:29:00
5130Niels Henning LauridsenOdder03:29:00
6136Martin HagbartSjølundChristiansfeldt Cykelmotion03:29:00
9122Kim ChristiansenHaderslevHS610003:34:00
10124Carsten PaulsenSønderborg03:34:00
11113Jakob RavnHaderslevHS610003:39:00
12119Jesper HvalsøeHaderslevHS610003:39:00
13137Rasmus PaulsenToftlundACK 9103:39:00
14106Henrik RasmussenBramming03:48:00
15112Poul BlaschkeSkærbæk03:48:00
16114Anton HirschauerHaderslevHS610003:48:00
17105Leo LarsenBroagerGråsten Cykleklub03:52:00
18118Niels MellemgaardHaderslevHS610003:52:00
19103Jacob JacobsenToftlundTCM Toftlund03:57:00
20104Kim ErnøToftlundTCM Toftlund03:57:00
21109Christian DurrKolding03:57:00
22125Søren GabrielsenVejleVCM03:57:00
23135Søren SkovToftlundTCM Toftlund03:57:00
24110Jakob LauridsenRødekro04:13:00
25111Morten RiisRødekro04:13:00
26126Mogens BengtsenBroagerGråsten Cykleklub04:14:00
27123Preben LauridsenPadborg04:18:00
28102Jan SørensenKolding04:54:00
30101Martin LarsenVamdrupUdgået
31116Michael JohansenHaderslevHS6100Udgået
32120Peter HansenHaderslevHS6100Udgået
33121Tommy TornehaveHaderslevHS6100Udgået
34131Otto HansenEsbjergRødekro CykelklubUdgået
35132Gunner V KristensenGramGram CykelklubUdgået
36133Leif BasseGramGram CykelklubUdgået
37134Erik LindahlGramGram CykelklubUdgået

Resultatliste 80 km.

Nr:Startnr.:Navn:By:Hold:Kørselstid:
1236Jens BergRødekroRødekro Cykelmotion02:19:00
2247Arne Fjord-FrandsenVojensJOCK02:19:00
3242Christen L. SchmidtToftlundTCM-Toftlund02:19:00
4253Bjarne JensenRødekroRødekro Cykelmotion02:19:00
5249Brian GramAgerskovTCM-Toftlund02:19:00
6240Lasse JepsenLøgumkloster02:31:00
7262Aage NielsenBredebroVisby Cykelklub02:33:00
8263Jørgen ChristensenBredebroVisby Cykelklub02:33:00
9264Peter MatzenEllumVisby Cykelklub02:34:00
10237Claus MøllerRødekroRødekro Cykelmotion02:37:00
11205Mikael JensenTønder02:38:00
12248Alvin AttermannToftlundTCM-Toftlund02:40:00
13260Ole NotlevToftlundTCM-Toftlund02:40:00
14241Lovens SchmidtLøgumkloster02:48:00
15206Per NissenBredebro02:48:00
16230Preben PedersenArrildTCM-Toftlund02:50:00
17215Jan PalsingToftlundTCM-Toftlund02:50:00
18216Mona PalsingToftlundTCM-Toftlund02:50:00
19234Frede NielsenSkærbækSkærbæk CM02:52:00
20235Boy LorenzenSkærbækSkærbæk CM02:52:00
21229Hans Jørgen JørgensenRibeØster Vedsted Cykelklub02:52:00
22244Orla BjørnToftlundTCM-Toftlund02:59:00
23245Henrik JepsenToftlundTCM-Toftlund02:59:00
24221Bjarne NetlerHaderslevHS610002:59:00
25224Kaj NielsenHaderslevHS610002:59:00
28238Knud Erik ChristensenToftlundACK9102:59:00
29233Bent BoaBredebroSkærbæk CM02:59:00
30243Christian NissenToftlundTCM-Toftlund03:08:00
31239Erling JensenToftlundTCM-Toftlund03:08:00
32271Jonny BrylleAgerskovACK9103:08:00
33270Hans J. BrinkAgerskovACK9103:08:00
34246Johnny MadsenToftlundTCM-Toftlund03:08:00
35231Keld Fynbo PedersenOdense03:09:00
36269Peter Nissen SeverinAgerskovACK9103:09:00
37272Johny AndersenAgerskovACK9103:09:00
38266Kim SchackAgerskovACK9103:09:00
39217Michael Ingeman OlsenFredericiaFAGI03:09:00
40254Elisabeth PedersenAgerskovACK9103:09:00
41257Finn S PedersenRibeØster Vedsted Cykelklub03:09:00
42267Frank AndersenAgerskovACK9103:09:00
43232Jørgen SimonsenOdense03:09:00
44210Niels P. Prinds0Team GKM03:12:00
45252Lene MeineToftlundArrild Cykelklub03:13:00
46212John Schjerlund0Team GKM03:13:00
47211Thomas Bast0Team GKM03:13:00
48227Torben StabelVojensHUIF03:13:00
49228Bente DumstreiToftlundTCM-Toftlund03:13:00
50250Egon SchmidtArrildArrild Cykelklub03:13:00
51218Steen Løvring KristensenBørkopFAGI03:13:00
52251Dorte laursenToftlundArrild Cykelklub03:13:00
53258Steffen BuhlBranderupArrild Cykelklub03:13:00
54259Susanne BuhlBranderupArrild Cykelklub03:13:00
55261Mata Vestkjær AndersenToftlundArrild Cykelklub03:13:00
56213Jan Christensen0Team GKM03:19:00
57214Ken HeinsenTeam GKM03:19:00
58209Palle NielsenÅbenrå03:20:00
59207Karl TheemannÅbenrå03:20:00
60208Bent HagensenÅbenrå03:21:00
61203Flemming SchmidtÅbenrå03:21:00
62256Susanne OlsonToftlundTCM-Toftlund04:20:00
63255Kjeld OlsenToftlund04:20:00
64201Karin Bech SørensenToftlundUdgået
65220Søren Hjalte SteinholmHaderslevHS6100Udgået
66268Benny LindahlAgerskovACK91Udgået
67265Ove PedersenAgerskovACK91Udgået
68219Finn Hansen0JOCKUdgået
69222Jesper RingvadChristiansfeldtHS6100Udgået
70223Morten RingvadChristiansfeldtHS6100Udgået
71226Lars LindkrogÅbenråHS6100Udgået
72202Anette ThomsenRødekroUdgået
73225Keld WernerHaderslevHS6100Udgået
74204Børge VejenGramUdgået

Resultatliste 30 km.

Nr:Startnr.:Navn:By:Hold:Kørselstid:
1308Jan JørgensenRøddingRødding Triklub01:14:00
2307Sarah VilhelmsenLøgumklosterACK9101:18:00
3306Thue Uhre LauridsenRøddingRødding Triklub01:20:00
4304Susanne LauridsenRøddingRødding Triklub01:20:00
5305Henriette Uhre LauridsenRøddingTeam Varde01:20:00
6303Connie Kristensen01:21:00
7301Thomas Rytter01:50:00
8302Mathias Rytter Reus01:50:00