Resultatliste 2010

Resultatliste 125 Km.

Nr:Startnr.:Navn:By:Hold:Kørselstid:
1220Bjørn AndersenRibeMTB Ribe03:13:00
2223Anders DøssingLunderskovSCK03:13:00
3224Danny PetersenKoldingSCK03:13:00
4231Klaus StengerToftlundVejen BC03:13:00
5235Palle JensenKoldingPensionistklubben03:17:00
6209Peter EberleGråstenGråsten Cykelklub03:23:00
7226Kim Fuglsang PoulsenLunderskovSCK Kolding03:23:00
8233Hans WraaeEgernsundGråsten Cykelklub03:23:00
9234Finn KragelundChristiansfeldCCM03:23:00
10215Steen Friis JørgensenRibeØster Vedsted Ck03:29:00
11203Mikael LiljegrenGråstenGråsten Cykelklub03:31:00
12216Lars ChristensenSønderborgCMS03:31:00
13212Christian PetersenSønderborgCMS03:33:00
14229Aage NielsenBredebroVisby Cykelklub03:33:00
15222Lars ChristensenAgerskovACK 9103:39:00
16225Brian GramAgerskovACK 9103:39:00
16202Hardy Runge NielsenVardeVarde Cykelklub03:42:00
17214Vilberg OlafssonSønderborgCMS03:42:00
18217Bo EgeringGråstenDanfoss Cykelklub03:42:00
19221Christian JessenToftlundToftlund Cykel Motion03:42:00
20228Carsten RiisRøddingVejen BC03:42:00
21230Peter MatzenLøgumklosterVisby Cykelklub03:42:00
22237Jes LundbyHaderslevCCM03:42:00
23239Peder GasbjergHaderslevMoltrup Frivillig Brandværn03:42:00
24240Annelie PetersenHaderslevHadersle Tri 200003:42:00
25213Carsten PoulsenSønderborgCMS03:54:00
26232Nikolai HylanderFredericiaFredericia CC04:11:00
27207Piet AndersenTønderStallex a/s04:25:00
28208Mikkel GleerupTønderStallex a/s04:25:00
29201Karl Henning ClausenToftlundToftlund Cykel Motion04:35:00
30211Preben PedersenArrildToftlund Cykel Motion04:35:00
31236Orla BjørnToftlundToftlund Cykel Motion04:35:00
32243Torben JørgensenGramBBC04:35:00
33245Søren B JørgensenHaderslevStarup Cykelklub04:35:00
34204Bente R. ClausenToftlundToftlund Cykel Motion04:51:00
35205Bente DumstreiToftlundToftlund Cykel Motion04:51:00
36218Frede ClausenRøddingTeam BBC Gram04:51:00
37219Margith ClausenGramBBC Gram04:51:00
38227Flemming SchmidtRibeØ. Vedsted Cykelklub04:51:00
39238Hans Jørgen JørgensenRibeØster Vedsted04:51:00
40241Gunnar KristensenGramBBC04:51:00
41242Ketty AndersenGramTeam Gram Cykelklub04:51:00
42244Orla LorenzenGramGram Cykelklub04:51:00
43246Bende JensenGramTeam BBC Gram04:51:00
44247Erling JensenGramTeam BBC Gram04:51:00
45248Heine AndresenGramGram Cykelklub TBBC04:51:00
46249Conni JørgensenGramBBC Gram04:51:00
47250Erik LindahlGramBBC Gram04:51:00
48210Ole SvendsenStarupStarup CykelklubUdgået

Resultatliste 80 Km.
Nr:Startnr.:Navn:By:Hold:Kørselstid:
11Jeppe DybroEgernsund02:15:00
29Roberto VesperiniGråstenGråsten Cykelklub02:15:00
313Bent JespersenVojensJOCK02:15:00
433Jens-Peter RudbeckVojensJOCK02:15:00
554Flemming WindSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:15:00
689Knud IversenAgerskovACK 9102:15:00
712Klaus MarkVojensJOCK02:15:00
820Ejner PetersenRødekroRødekro CC02:23:00
945Mathias NielsenSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:23:00
1088Christen SchmidtToftlundToftlund Cykel Motion02:23:00
1114Svend Erik PetersenNSU Cykleblub Fynshav02:25:00
1236John SørensenSilkeborgDCU-Motion02:25:00
1337Per VindfeldGredstedbroØster Vedsted02:25:00
1464G. AndersenTønderTDAC02:25:00
157Gunnar JensenBredebro02:28:00
168Sanne VesperiniGråstenGråsten Cykelklub02:28:00
1711Preben ChristiansenVojensJOCK02:28:00
1829Per NissenBredebroHartmann02:28:00
1930Niels HustedEsbjerg N02:28:00
2031Kjeld JacobsenAgerskovACK 9102:28:00
2141Claus LassenRødekroRødekro CC02:28:00
2252Hans GehlertVojensJOCK02:28:00
2370Jesper HvalsøeHaderslevStarup Cykelklub02:28:00
2471Henrik HvalsøeHaderslevStarup Cykelklub02:28:00
2573Gert ToftToftlund02:28:00
2874Claus ThomsenVojensJOCK02:28:00
2976Søren SchmidtVojensJOCK02:28:00
3078Tim LarsenVojensJOCK02:28:00
3179Kurt LøndalFredericiaFredericia CC02:28:00
3266Peter Mandal GregersenTønderTønder Cykel Motion02:29:00
3367Thomas TimmerbyTønderGYM DK02:29:00
3481Michael GuldborgFredericiaFredericia CC02:29:00
3546Henrik ChristensenSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:30:00
3644Christian BruhnAabenraaCykel Syndikatet.dk02:31:00
3750Peter LarsenHaderslevStarup Cykelklub02:31:00
3832Lars BjerregaardBredebroVisby Cykelklub02:32:00
3972Ove SørensenVojensJOCK02:32:00
4015Per Nicolai ThorsenNSU Cykleklub Fynshav02:34:00
4116Erik JørgensenNSU Cykleklub Fynshav02:34:00
4218Bjarne PetersenNSU Cykleklub Fynshav02:34:00
4319Jan Eric ThorsenNSU Cykleklub Fynshav02:34:00
4477Leif KlitgaardVojensJOCK02:34:00
4542Henrik KückenRødekro02:40:00
4647Jan Erik AndersenSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:42:00
4748Hans ChristiansenSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:42:00
4849John GothardsenSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:42:00
4953Bent BoaBredebroSkærbæk Cykel Motion02:42:00
5043Boy LorenzenSkærbækSkærbæk Cykel Motion02:43:00
515Kurt SchmidtHaderskev02:44:00
523Finn HansenHaderslev02:50:00
5358Hans Jørgen BrodersenTønderGYM DK02:51:00
5468Bjarne HansenBredebroSkærbæk Cykel Motion02:51:00
5517Per SkipperNSU Cykleklub Fynshav02:52:00
5621Thomas BastRødekroTEAM GKM02:52:00
5722Ken HeinsenRødekroTEAM GKM02:52:00
5823John SchjerlundRødekroTEAM GKM02:52:00
5924Niels PrindsRødekroTEAM GKM02:52:00
6060Elisabeth PetersenAgerskovACK 9102:52:00
6126Ole JensenHaderslevStarup Cykelklub02:56:00
6238Kim RegehrHaderslevStarup Cykelklub02:56:00
6355Kim ErnøToftlund02:59:00
6456Søren SkovToftlundToftlund Cykel Motion02:59:00
6559Palle MelchartToftlundToftlund Cykel Motion02:59:00
6661Jan PalsingToftlundToftlund Cykel Motion02:59:00
6762Mona PalsingToftlund02:59:00
6875Søren GramToftlundTCM-Toftlund02:59:00
692Orla KristensenVojens03:02:00
7039Gregers KristensenVojensJOCK03:02:00
7140Karin KristensenVojensJOCK03:02:00
7251Keld JensenVojensJOCK03:02:00
7369Claus HübschmannKolding03:05:00
7486Steffen BuhlBranderupArrild Cykelklub03:12:00
7583Meta Vestkjær AndersenToftlundArrild Cykelklub03:13:00
7685Egon SchmidtToftlundArrild Cykelklub03:13:00
7790Sara Marie BergholtToftlundArrild Cykelklub03:13:00
7891Thomas BredahlToftlundArrild Cykelklub03:13:00
7925Kirsten Mosgaard SchmidtVardeVarde Cykelklub03:22:00
8063Peter HansenEsbjerg NVarde Cykelklub03:22:00
8184Susanne BuhlBranderupArrild Cykelklub03:23:00
8234Knud MulbjergEsbjerg NEsbjerg Cykel Motion03:24:00
8335Svend ChristiansenEsbjergEsbjerg Cykel Motion03:24:00
8480Britta JessenVojensÆ Vojens Picher04:34:00
8582Ulla HelleskovVojensÆ Vojens Picher04:34:00
864Jacob NielsenEgernsundUdgået
876Egon MajlundUdgået
8810Jan SørensenKoldingGråsten CykelklubUdgået
8957Bjarne OutzenTønderGYM DKUdgået
9065Niels MellengaardHaderslevStarup CykelklubUdgået
9187Erik HøibjergToftlundACK 91Udgået

Resultatliste 30 Km.
Nr:Startnr.:Navn:By:Hold:Kørselstid:
1306Peter DanielsenRødekro01:05:00
2307Lizzi NoerRøddingRødding Tri Klub01:05:00
3309Henrik RoosRøddingRødding Tri Klub01:05:00
4310Emil LundSkodborgRødding Tri Klub01:12:00
5301Finn StøvringGredstedbroØster Vedsted Cykelklub01:13:00
6312Jan JørgensenRøddingRødding Tri Klub01:13:00
7303AnneGreth HansenEsbjerg NVarde Cykelklub01:14:00
8311Jeppe BrosbølRøddingRødding Tri Klub01:19:00
9308Jens Westen PetersenRøddingRødding Tri Klub01:20:00
10313Elisabeth Kristine BrosbølRøddingRødding Tri Klub01:20:00
11314Britta SchneiderRibeØster Vedsted Cykelklub01:21:00
12315Jes SchneiderRibeØster Vedsted Cykelklub01:21:00
13304Svend Erik HoltSkærbæk01:23:00
14305Anders Wrang JakobsenToftlund01:23:00
15302Doris KristensenVojens01:25:00
16316Anne Grethe BjørnToftlund02:09:00